Fejlesztési programjaink előkészítéséhez, illetve vezetőkiválasztási céllal gyakran alkalmazzuk az AC/DC módszertanát. Szeretjük, mert valljuk: „Hiszem, ha látom!” – az AC/DC során pedig éles helyzetekben közvetlenül tudjuk megfigyelni a résztvevő viselkedését.
AC/DC módszertanunk erőssége, hogy életszerű, ugyanakkor nehéz feladathelyzetek elé állítja a résztvevőket, akiknek így jól skálázható módon figyelhetők meg erősségeik és fejleszthető területeik. Tudásukról és képességeikről nem beszámolniuk kell, és nem is kérdésekre adott válaszokból következtetünk erre: valós szituációkban kell valódi döntéseket felmutatniuk, élesben kommunikálniuk, tényleges viselkedést produkálniuk.
Társas kompetenciák vizsgálatára kidolgozott beépített szereplős helyzetgyakorlataink sztenderd nehézséget jelentenek minden résztvevőnek. Rendszerszemléletet, döntéshozatalt, helyzetértékelést mérő gyakorlataink pedig a mögöttünk álló sokszáz felmérés tapasztalatainak köszönhetően kiválóan alkalmasak az adott kompetenciák pontos értékelésére.