Hatalmas lehetőségek és komoly potenciális veszteségek rejtőznek egy nagyvállalaton belül a társterületek közötti együttműködés minőségében. Gyakran tapasztaljuk, hogy a funkcionálisan széttagolt területek közötti kommunikációs félreértések, célütközések, bizalomhiány és egymás munkájának nem ismerete jelentős fennakadásokat, illetve anyagiakban mérhető károkat okoz egy szervezetnek.
Keresztfunkcionális csapatfejlesztő programjaink célja, hogy a társterületek megértsék egymás működési folyamatait, céljait, nehézségeit, valamint megismerjék egymást, mint embert a számítógép/telefon/gyártósor stb. mögött. Ennek érdekében gyakran alkalmazunk közös folyamatvizualizációt. kapcsolódási pontok és forrópontok azonosítását, élőszereplős folyamatszimulációt és más játékos, gyakorlati eszközöket a működés és az emberek mélyebb és sokoldalú megismerésére.
Hisszük és tapasztaljuk, hogy egymás munkájának, céljainak, nehézségeinek és a mindezek közepette felmerülő érzéseinek a megismerése és megértése minden esetben közelebb visz egymáshoz embereket és szervezeti egységeket egyaránt. Az ilyen folyamatfejlesztő alkalmak olyan lépéseket indítanak el a szervezetekben, melyek belső projektek, tisztább és gyorsabb kommunikáció, gyakoribb személyes kontaktok, jó hangulatú folyosói beszélgetések és csökkent stressz-szint formájában a cég belső működésében hosszú távon folytatódnak.