És változni nehéz. A nagy ívű, ambiciózus változási célok energiával láthatják el a változási folyamatunkat, elérésük azonban gyakran távolinak, elérhetetlennek tűnhet az itt-és-mostban. Ahhoz, hogy elinduljunk feléjük, furcsamód éppen arra van szükség, hogy a messzi horizontról a lábunk előtt álló méterekre helyezzük át a fókuszt.
Változási filozófiánk lényege, hogy miután segítettük az ügyfelet távlati céljai megfogalmazásában, hamar arra biztatjuk, fókuszáljon a következő lépésre. Egy változási folyamatban mindig a következő lépés az, amit a valóságban is meg tudunk tenni. Amit konkrétumok formájában képesek vagyunk fogalmazni, és tettek formájában életre tudunk hívni. A következő lépésen túli tartomány már egyre inkább a vázlatos tervek, homályos vágyak, bizonytalan feltételezések és szövevényes útelágazások birodalma. Lehet rajtuk gondolkodni, bizonyos mértékben hasznos velük kalkulálni, de nem érdemes túl sok energiánkat nekik szentelnünk.
A Onestepnél a következő lépés erejében hiszünk. Egy hosszú távú terv energetizáló felvázolása után a következő lépés megtételére koncentrálunk – és az ügyfelet is erre biztatjuk. Azt tapasztaljuk, hogy ez segíti partnereinket abban, hogy a nagy ívű célokról való folyamatos beszélgetés helyett a tettek konkrét mezején töltsék idejüket. Ügyfeleink gyakran azt veszik észre, hogy miután elindultak, és megtették az első lépést, a második, a harmadik és a sokadik már magától értetődő. Ahelyett, hogy hosszasan morfondíroztak volna rajta, az egy lépés megtétele közben a haladás maga jelöli ki a következőt.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy miután megtettük az első lépést, már máshol leszünk, mint ahol most vagyunk. Több tapasztalattal, több tudással, több rálátással bírunk majd a helyzetünkre. Arról a magaslatról, ahová fellépünk, nemcsak könnyebb lesz az út következő lépésének megtalálása, de ki tudja: talán távlati céljainkon is módosítani akarunk majd?
A változás a következő lépéssel történik. Egy lépés megtételére pedig mindenki képes.